Ręce z samochodem w tle

Kiedy opłaca się wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem samochodów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym nie starcza środków na zakup własnego auta. Dzięki takiej opcji mogą swobodnie przemieszczać się z punktu A do punktu B i nie musizą się skazywać na mało komfortową jazdę autobusem czy pociągiem. W tym zakresie dużą popularność zyskuje najem długoterminowy. Czy taka opcja rzeczywiście się opłaca? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Jakie zalety wynajmu długoterminowego samochodu?

Na początku z wynajmu samochodów korzystały głównie korporacje oraz przedsiębiorcy. Obecnie taka opcja jest również możliwa dla osób fizycznych. Wynajem długoterminowy to nic innego jak odpłatne korzystanie z samochodu przez okres ustalony w umowie. Dokument ten zawiera również dane o marce i klasie pojazdu oraz informacje dotyczące opłat związanych z usługami określonej wypożyczalni. Główne zalety, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy samochodów to m.in. brak kosztów własnych eksploatacji auta (wypozyczalnia-aut24.pl), a także niższe opłaty w porównaniu do leasingu. Wypożyczalnie samochodowe posiadają szeroką ofertę aut, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Klient może wybierać pośród samochodów osobowych, dostawczych czy vanów. Wypożyczalnie oferują zarówno nowe, jak i używane auta, co stwarza możliwość dostosowania się do klientów dysponujących różnym zapleczem finansowym.

Miesięczne koszty długoterminowego wynajmu przedstawiają się znacznie korzystniej niż w przypadku leasingu. Różnica może wynosić nawet kilkanaście procent. W sytuacji, kiedy samochód wypożyczany jest przez firmę, wydatki związane z wynajmem samochodu można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem czy serwisowaniem samochodu załatwiane jest już w imieniu klienta, który zaoszczędzony w ten sposób czas może poświęcić na inne sprawy.

To, co przemawia na dużą korzyść wynajmu długoterminowego to fakt, że nie zmniejsza to ani nie wymaga zdolności kredytowej. Dzięki temu nie zamyka się klientom możliwości kredytowania pojazdu, jeśli zajdzie taka potrzeba. W momencie zakończenia umowy klient ma możliwość jej przedłużenia i wymiany na inny samochód. Niektóre wypożyczalnie dają możliwość wykupienia oddawanego samochodu na preferencyjnych warunkach.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy?

W większości wypadków jedyne koszty, jakie ponosi użytkownik danego samochodu to wydatki na paliwo, koszty parkowania i miesięczna rata za wynajem. W przypadku wynajmu na dłuższy okres, koszty ewentualnego serwisowania auta, pokrywa wypożyczalnia. Konkretny koszt wynajmu uzależniony jest od rodzaju wyjmowanego modelu. Trzeba liczyć się z kosztami oscylującymi pomiędzy 500 złotych a 1000 złotych netto za miesiąc. Na cenę wpływa wysokość stawki, naliczana przez konkretną wypożyczalnię.

Firmy zajmujące się wypożyczaniem aut, starają się być bardzo elastyczne i wychodzić frontem do swoich klientów. Dotyczy to zarówno możliwości wyboru określonego modelu samochodu, co negocjacji w ramach zawieranej umowy, tak aby obie strony wyszły na tym korzystnie.

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach