Chłopiec na desce

Co zwiedzić w Zakopanem z dziećmi?

Zakopane to najczęściej odwiedzana miejscowość. To miasto o bogatej kulturze folklorystycznej oraz sztuki ludowej, które urzeka swoim pięknym położeniem oraz wspaniałą atmosferą. Jednak wybierając się do Zakopanego z dziećmi, należy mieć na uwadze fakt, że niekoniecznie może je interesować spacer o górskich szlakach. Co zwiedzić w Zakopanem podróżując z dziećmi? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Muzeum Misiów Zakopane – ul. Kościuszki 8 (obok Krupówek)

Jest to miejsce, koło którego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Tutaj będą mogły oglądać niezwykle bogatą kolekcję pluszowych zabawek, poznać ich historię i zobaczyć pierwsze na świecie pluszowe misie. Po zakończonej wycieczce po tym muzeum, na maluchy czeka cała góralska rodzina misiów, z która można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Baseny termalne Terma Bania – ul. Środkowa 181, Białka Tatrzańska

To nie tylko miejsce relaksu dla rodziców, ale przede wszystkim wspaniała zabawa dla najmłodszych. To właśnie z myślą o dzieciach powstało tu najwięcej atrakcji. Znajduje się tu specjalna Strefa Zabaw, gdzie maluchy będą mogły oddać się beztroskiej zabawie. Temperatura wody oscyluje między 34 a 38 stopniami Celsjusza, zatem nawet w zimie można korzystać z przyjemnej kąpieli w basenie. Przez cały rok można korzystać z takich atrakcji jak kręta zjeżdżalnia „Anakonda”, zjeżdżalnia Turbo, zjeżdżalnia pontonowa czy zjeżdżalnia rodzinna. Ta ostatnia ma najłagodniejszy zjazd, na której mogą zjeżdżać bardzo małe dzieci w towarzystwie rodziców. Oczywiście, zjeżdżalnie to nie wszystko. Na miejscu dostępne są też karuzele wodne, kaskady, armatki, grota z gejzerem, basen ze sztuczną falą, rwąca rzeka czy wodospad.

Sala zabaw Małpi Gaj – ul. Chyców Potok 26 (CH Szymonek)

Sala Zabaw Małpi Gaj to miejsce idealne dla dzieci w wieku 1-12 lat. W tym miejscu dziecko może szaleć na wielopoziomowych salach zabaw z labiryntami, przeszkodami, zjeżdżalniami czy na ogromnym basenie z piłeczkami. Znajdą tu również domki interaktywne, bujaki dla maluchów, samochody, jak również cymbergaje. Dla tych większych dzieci stworzono dodatkową atrakcję w postaci interaktywnego zestawu Xbox Kinect podłączonego do ogromnego 3-metrowego ekranu. Młodsze dzieci na pewno znajdą coś interesującego dla siebie w Strefie Malucha, z szerokim wyborem zabawek dostosowanych do wieku.

Chłopiec na placu zabaw

Lodowisko Zakopane Tatra Ice – Krupówki 71-73

Jeżeli przyjeżdżacie do Zakopanego w zimie, koniecznie zabierzcie swoje pociechy na lodowisko. To ogromna frajda nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Jest to niezwykłe lodowisko, którego tafla jest sztucznie mrożona, a co za tym idzie, można na niej jeździć bez względu na pogodę. Nie trzeba się również martwić o łyżwy. Jeśli nie posiadacie własnych, to nie problem, ponieważ przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew.

Zimowy Park Rozrywki Snow – Gubałówka

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nikt tu nie może się nudzić. Maluchy mogą się ścigać na torze saneczkowym czy zjeżdżać na snowtubie. Oprócz tego można się sprawdzić w jeździe skuterem na kołach wypełnionych powietrzem czy na mini skuterze śnieżnym. Nawet najbardziej wybredne dzieci nie odmówią sobie jazdy na snow rafting, czyli na skuterze śnieżnym w pontonie.

Spływ Dunajcem – ul. Kąty 14 Sromowce Wyżne

Warto, aby dzieci, odwiedzając Zakopane, z jednej z najpiękniejszych atrakcji, jakie ma do zaoferowania to miejsce, czyli spływ Przełomem Dunajca. Spływy odbywają się na tratwach lub pontonach. Spływ Dunajcem rozpoczyna się wraz z sezonem flisackich i trwa od 1 kwietnia do 31 października. Czas trwania tej wycieczki to 2 lub 3 godziny.

Zakopane to piękne i wspaniałe miejsce, gdzie najmłodsi odwiedzający wcale nie muszą się nudzić. Wprost przeciwnie, może im się odtąd kojarzyć tylko i wyłącznie ze świetną zabawą, gdzie będą chciały chętnie wracać.

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach