Program informacyjny

Programy informacyjne w TV i internecie, które najpopularniejsze?

Chcesz śledzić, co się dzieje w Polsce i na świecie? Aby być na bieżąco z aktualnymi informacjami, warto wiedzieć, gdzie są emitowane. Dlatego przedstawiamy najpopularniejsze programy informacyjne, które znajdziesz nie tylko w telewizji, ale także w internecie.

Telewizja informacyjna TVN24

Zaczniemy nie od konkretnego programu, lecz od telewizji informacyjnej TVN24, która jest pierwszą stacją nadającą programy o tym charakterze przez całą dobę. Obecnie stacja ta emituje serwisy informacyjne co pół godziny, a w pozostałym czasie nadaje przede wszystkim programy publicystyczne. Jednocześnie przez cały czas na dole ekranu wyświetlany jest pasek informacyjny z najważniejszymi wydarzeniami z danego dnia.

Popularne programy to Polska i świat, Teleserwis, Serwis informacyjny, Fakty po Faktach czy 15 na żywo. Stacja ta emitowana jest w telewizji, aczkolwiek programy informacyjne TVN24 możesz oglądać także na Player.pl, przez internet. Przy czym możliwe jest zarówno oglądanie starszych odcinków popularnych programów, jak i telewizji na żywo.

Fakty – TVN

Fakty to 26-minutowy program informacyjny nadawany w telewizji TVN nieprzerwanie od 1997 roku. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych serwisów, którego oglądalność niezmiennie rośnie.

Fakty nadawane są na kanale TVN, TVN24 BiS, TVN HD oraz TVN24 HD, codziennie o godzinie 19:00. Tak jak w przypadku stacji telewizyjnej TVN24, Fakty można również obejrzeć za pośrednictwem platformy VOD Player.pl, a także na stronie internetowej fakty.tvn24.pl.

W programie tym można znaleźć zarówno informacje polityczno-gospodarcze, jak i kulturalne, sportowe oraz prognozę pogody. Najbardziej znani dziennikarze prowadzący Fakty to Piotr Kraśko, Anita Werner, Tomasz Lis oraz Justyna Pochanke.

Wydarzenia – Polsat

Wydarzenia to główny program informacyjny Polsatu, który emitowany jest od 2004 roku. Można obejrzeć go w telewizji, a także na stronie internetowej Polsat News oraz na platformie VOD ipla. Co ciekawe, Wydarzenia Sport emitowane są wyłącznie w telewizji.

Wydarzenia trwają ok. 35 min, a od poniedziałku do piątku pory emisji to godz. 12:50 oraz 15:50. Ponadto codziennie, przez cały tydzień, można obejrzeć je o 18:50 oraz 21:50. Prowadzącymi są m.in. Bogdan Rymanowski, Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała oraz Joanna Wrześniewska-Sieger.

Teleexpress – TVP1

Ci, co oglądają TVP1 (i nie tylko), na pewno kojarzą serwis informacyjny Teleexpress, którego producentem jest Telewizyjna Agencja Informacyjna. Premiera pierwszego wydania miała miejsce w 1986 roku. Obecnie Teleexpress nadawany jest codziennie o godzinie 17:00 na TVP1 oraz TVP Info. Można go obejrzeć również w internecie za pośrednictwem serwisu vod.tvp.pl oraz strony internetowej teleexpress.tvp.pl.

Teleexpress prowadzony jest przez Rafała Patyrę, Krzysztofa Ziemca oraz Beatę Chmielowską-Olech. Wcześniej można było zobaczyć w nim takich dziennikarzy jak Jarosław Kret, Jacek Wroński, Kinga Rusin oraz Maciej Orłoś.

Panorama – TVP2

Chętnie oglądanym programem informacyjnym, emitowanym od 1991 roku na kanale TVP2, jest także Panorama. Od razu dodamy też, że od 2017 roku dostępna jest na TVP Info oraz można obejrzeć ją w internecie na vod.tvp.pl, oraz panorama.tvp.pl.

Wydania główne prowadzą m.in. Marta Kielczyk i Tomasz Wolny, a przedpołudniowe Tomasz Marciniuk i Magdalena Stankiewicz. Panoramę można oglądać codziennie o godzinie 18:00, natomiast o godzinie 11:00 emitowane jest wydanie przedpołudniowe. Oprócz tego nadawane są flesze w ramach programu Pytanie na śniadanie.

2 thoughts on “Programy informacyjne w TV i internecie, które najpopularniejsze?

  1. Nie wiem, czy jest sens oglądać teraz te programy informacyjne… Jedne mówią co innego a drugie jeszcze zupełnie coś innego…

  2. Ja oglądam tylko TVN24, wydają się być rzetelni. Ale jednak teraz w dużej mierze posiłkuję się tym co znajdę na facebooku, teraz tam są wszystkie wiadomości z kraju.

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach