nagrywanie programu telewizyjnego

Kim są prowadzący Teleexpress? 5 najpopularniejszych prezenterów Teleexpressu

Codziennie od 1986 roku około godziny 17.00 możemy zobaczyć ich na ekranach naszych telewizorów. Kim są i czym się interesują prezenterzy programu Teleexpress? Poznajmy bliżej 5 najpopularniejszych prowadzących Teleexpress.

  1. Beata Chmielowska-Olech
  2. Rafał Patyra
  3. Krzysztof Ziemiec
  4. Marzena Kawa
  5. Maciej Orłoś

1. Beata Chmielowska-Olech

Beata Chmielowska-Olech to jedna z najbardziej znanych prezenterek Teleexpressu. Dziennikarka jest związana z programem od 1998 roku. W 2002 roku zdobyła Trofeum ELLE w kategorii „Osobowość telewizyjna”, została również nagrodzona za swój szeroki uśmiech przez miesięcznik „Twój Styl”. Jest współautorką i prezenterką programu „Między mamami”, który został odznaczony Złotym Otisem w 2009 roku. Od 2020 roku w programie „Bądźmy Razem Studio Lato” prowadzi cykl Senior Express. Beata Chmielowska-Olech w 2021 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Prywatnie jest żoną i mamą dwojga dzieci — Brunona i Liwii.

2. Rafał Patyra

Rafał Patyra jest prowadzącym Teleexpress od listopada 2016 roku. Pracuje w stacji TVP od 2003 roku. Prywatnie miłośnik motocykli, pasjonat piłki nożnej i historii. Bardzo lubi spędzać czas z rodziną.

3. Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec jest jednym z prezenterów Teleexpressu od lutego 2019 roku. Dziennikarstwem zajmuje się od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej w stacji TVP prowadził takie programy jak Wiadomości czy Panorama. W 2010 roku został nagrodzony Tulipanem Narodowego Dnia Życia. Jest również laureatem Wiktora, którego otrzymał w 2011 roku w kategorii „Najpopularniejszy prezenter telewizyjny”. Dwukrotnie został nagrodzony Telekamerą. Pierwszą zdobył w 2011 roku w kategorii „Informacje – osobowość”, natomiast drugi raz otrzymał ją w 2012 w kategorii „Prezenter informacji”. Prywatnie mąż i ojciec trojga dzieci.

4. Marzena Kawa

Marzena Kawa do grona prowadzących Teleexpress dołączyła w listopadzie 2019 roku. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiała jako redaktorka Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego w stacji TVP3 Warszawa. Prowadziła także program „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 oraz „Pogodę”. Na antenie TVP Info współtworzyła i prowadziła programy o tematyce związanej z medycyną. Marzena Kawa jest wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

5. Maciej Orłoś

Maciej Orłoś jest byłym prowadzącym Teleexpress i jedną z twarzy, z którą wiele osób nierozerwalnie kojarzyło ten program informacyjny. Prowadził Teleexpress w latach 1991-2016. Chociaż przez 25 lat zyskał dużą sympatię widzów, to nie on był pierwszym prezenterem zapowiadającym w programie wiadomości. Pierwszym prowadzącym Teleexpress był Wojciech Mazurkiewicz. W okresie od grudnia 2016 do marca 2018 Maciej Orłoś pełnił rolę gospodarza programów w Telewizji WP. Obecnie prowadzi autorski kanał na YouTube.

Dziennikarze prowadzący Teleexpress zmieniali się w ciągu lat. Jednak krótka i jednocześnie niezwykle lekka forma przekazywania najważniejszych informacji z kraju i ze świata pozostała taka sama.

2 thoughts on “Kim są prowadzący Teleexpress? 5 najpopularniejszych prezenterów Teleexpressu

  1. Maciej Orłoś to był ktoś… Teleexpress bez niego to już nie jest to samo. Dobrze, że ma kanał na YT, więc jak komuś tęskno za tym głosem to nie ma tak źle 😉

  2. Beata Chmielowska-Olech to jedna z bardziej znanych prezenterek w Teleexpress, naprawdę się zasłużyła dla tej stacji 🙂

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach