nagrywanie programu telewizyjnego

Kim są prowadzący Teleexpress? 5 najpopularniejszych prezenterów Teleexpressu

Codziennie od 1986 roku około godziny 17.00 możemy zobaczyć ich na ekranach naszych telewizorów. Kim są i czym się interesują prezenterzy programu Teleexpress? Poznajmy bliżej 5 najpopularniejszych prowadzących Teleexpress.

  1. Beata Chmielowska-Olech
  2. Rafał Patyra
  3. Krzysztof Ziemiec
  4. Marzena Kawa
  5. Maciej Orłoś

1. Beata Chmielowska-Olech

Beata Chmielowska-Olech to jedna z najbardziej znanych prezenterek Teleexpressu. Dziennikarka jest związana z programem od 1998 roku. W 2002 roku zdobyła Trofeum ELLE w kategorii „Osobowość telewizyjna”, została również nagrodzona za swój szeroki uśmiech przez miesięcznik „Twój Styl”. Jest współautorką i prezenterką programu „Między mamami”, który został odznaczony Złotym Otisem w 2009 roku. Od 2020 roku w programie „Bądźmy Razem Studio Lato” prowadzi cykl Senior Express. Beata Chmielowska-Olech w 2021 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Prywatnie jest żoną i mamą dwojga dzieci — Brunona i Liwii.

2. Rafał Patyra

Rafał Patyra jest prowadzącym Teleexpress od listopada 2016 roku. Pracuje w stacji TVP od 2003 roku. Prywatnie miłośnik motocykli, pasjonat piłki nożnej i historii. Bardzo lubi spędzać czas z rodziną.

3. Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec jest jednym z prezenterów Teleexpressu od lutego 2019 roku. Dziennikarstwem zajmuje się od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej w stacji TVP prowadził takie programy jak Wiadomości czy Panorama. W 2010 roku został nagrodzony Tulipanem Narodowego Dnia Życia. Jest również laureatem Wiktora, którego otrzymał w 2011 roku w kategorii „Najpopularniejszy prezenter telewizyjny”. Dwukrotnie został nagrodzony Telekamerą. Pierwszą zdobył w 2011 roku w kategorii „Informacje – osobowość”, natomiast drugi raz otrzymał ją w 2012 w kategorii „Prezenter informacji”. Prywatnie mąż i ojciec trojga dzieci.

4. Marzena Kawa

Marzena Kawa do grona prowadzących Teleexpress dołączyła w listopadzie 2019 roku. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiała jako redaktorka Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego w stacji TVP3 Warszawa. Prowadziła także program „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 oraz „Pogodę”. Na antenie TVP Info współtworzyła i prowadziła programy o tematyce związanej z medycyną. Marzena Kawa jest wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

5. Maciej Orłoś

Maciej Orłoś jest byłym prowadzącym Teleexpress i jedną z twarzy, z którą wiele osób nierozerwalnie kojarzyło ten program informacyjny. Prowadził Teleexpress w latach 1991-2016. Chociaż przez 25 lat zyskał dużą sympatię widzów, to nie on był pierwszym prezenterem zapowiadającym w programie wiadomości. Pierwszym prowadzącym Teleexpress był Wojciech Mazurkiewicz. W okresie od grudnia 2016 do marca 2018 Maciej Orłoś pełnił rolę gospodarza programów w Telewizji WP. Obecnie prowadzi autorski kanał na YouTube.

Dziennikarze prowadzący Teleexpress zmieniali się w ciągu lat. Jednak krótka i jednocześnie niezwykle lekka forma przekazywania najważniejszych informacji z kraju i ze świata pozostała taka sama.

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach