Znak Stop

Producenci znaków drogowych w Polsce, lista oraz co oferują, jakie dodatkowe usługi?

Znaki drogowe, to podstawa jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa ruchu, dlatego ich odpowiednie zaprojektowanie jest niezwykle ważne. W Polsce można znaleźć wielu producentów takich oznakowań, którzy dodatkowo specjalizują się także w innych usługach drogowych. Oto lista firm, oferujących znaki drogowe.

Gdzie szukać producentów znaków drogowych?

Dzięki znakom drogowym korzystanie z dróg publicznych jest o wiele bezpieczniejsze i dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych. Umieszczane się na drogach, chodnikach, parkingach, halach przemysłowych i placach. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie się przemieszczamy, niezależnie od środka transportu.

Oczywiście, aby takie oznakowania móc właściwie zainstalować, musi być to wykonane zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami. Pomagają w tym producenci znaków drogowych, którzy często mają w zanadrzu także inne usługi. Warto się im przyjrzeć bliżej. Firmy te łatwo znaleźć przede wszystkim w internecie.

Unistop

Producent znaków drogowych i firma zajmująca się organizacją ruchu to UNISTOP, oferująca także szereg innych usług. Oprócz produkcji i prowadzenia sprzedaży umożliwia także wynajem znaków drogowych na określony czas, zgodnych z obowiązującymi normami. Dodatkowo, od początku do końca tworzy projekty dla organizacji ruchu i je realizuje. Udostępnia także urządzenia bezpieczeństwa ruchu, jak lustra drogowe, blokady parkingowe, lampy ostrzegawcze czy pachołki. Unistop zajmuje się także tworzeniem oznakowań poziomych, wykorzystując do tego celu materiały najwyższej jakości.

Wimed

Produkcją oraz dystrybucją znaków drogowych zajmuje się także firma Wimed, która w swojej ofercie także udostępnia inne usługi. Wśród nich warto wymienić choćby oznakowania bezpieczeństwa robót, jak oznakowania, sygnalizacje świetlne, osłony energochłonne, oznakowania tymczasowe czy zapory drogowe. W ofercie znajdują się także urządzenia bezpieczeństwa ruchu, dostawa i montaż oznakowań, a także projektowanie tablic drogowych. Z bardziej nietypowych usług znajdzie się tu także produkty outdoor fitness, czyli urządzenia do siłowni plenerowych.

Drog-Znak

Szerokim asortymentem produktów i usług może poszczycić się także firma Drog-Znak, która zajmuje się organizacją ruchu (tymczasową i stałą) i jej projektowaniem. Oferuje szeroki wybór znaków drogowych i oznakowań (poziomych, garaży, BHP), urządzeń bezpieczeństwa ruchu, blokad parkingowych. Z takich mniej typowych, warto wymienić także projektowanie i tworzenie architektury miejskiej, w tym tablice informacyjne, place zabaw oraz słupki, bariery uliczne czy wiaty.

Tioman

Tioman to producent znaków drogowych i oznakowań pionowych, także oferujący znacznie szersze usługi w zakresie drogownictwa. Warto wymienić tu choćby znaki aktywne, konstrukcje wspornicze, artykuły bezpieczeństwa drogowego, barierki czy tablice z nazwami ulic. Oprócz tego firma tworzy także tablice reklamowe i zajmują się małą architekturą, oferując wiaty przystankowe, łatki i kosze.

Drogmal

W przypadku firmy Drogmal, mamy do czynienia zarówno z dość szeroką ofertą produktową, jak i licznymi usługami. Specjalizacja firmy to znaki, azyle czy bariery drogowe, a także akcesoria do oznakowań parkingów i osiedli (lustra, blokady i słupki). Dodatkowo zajmują się tworzeniem oznakowań poziomych dróg, a także malowaniem oraz malowanie dróg, ulic, hal, parkingów oraz placów. Nie można zapomnieć także o urządzeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

1 thought on “Producenci znaków drogowych w Polsce, lista oraz co oferują, jakie dodatkowe usługi?

  1. Dużo tych firm. Człowiek się nawet nie zastanawia jak jeździ, kto produkuje znaki. A jest trochę tych przedsiębiorstw w Polsce. Byle wszystkie znaki były jednakowo dobre.

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach