Na pierwszym planie wzmacniacz audio, w tle program telewizyjny na żywo

Teleexpress Extra — co warto wiedzieć o tym programie informacyjnym?

Teleexpress Extra to rozszerzenie znanego niemal wszystkim Polakom codziennego programu informacyjnego o podobnej nazwie. Co wyróżnia ten format telewizyjny i kto go prowadzi? Sprawdź, co warto wiedzieć o Teleexpressie Extra.

Kiedy rozpoczęła się emisja programu informacyjnego Teleexpress Extra?

Program telewizyjny Teleexpress Extra pojawił się na antenie TVP Info 2 marca 2014 roku i stanowi uzupełnienie głównego wydania programu informacyjnego, które jest emitowane w stacji TVP 1 o godzinie 17.00. Audycja szerzej rozwija kwestie, które zostały przedstawiane w głównym wydaniu informacyjnym, prezentowe są także krótkie reportaże z wydarzeń kulturalnych czy też podejmowanych inicjatyw społecznych. W Teleexpressie Extra pojawiają się również nieszablonowe ciekawostki z kraju i zagranicy.

Co wyróżnia program telewizyjny Teleexpress Extra?

Zarówno Teleexpress Extra na żywo, jak i sam Teleexpress posiadają krótką, przystępną formę i trwają około 15 minut. Formaty tych programów informacyjnych są bardzo podobne do siebie. Program jest emitowany codziennie o tej samej porze o godzinie 17.15. Stałym punktem tej audycji jest prognoza pogody z różnych miejscowości w Polsce. Zapowiadanie pogody w ramówce często ma związek z wcześniej przestawionym materiałem i stanowi pewną ciekawostkę oraz uzupełnienie omawianego tematu. W programie telewizyjnym Teleexpress Extra pojawia się również kącik muzyczny w wykonaniu Marka Sierockiego.

Kto prowadzi program Teleexpress Extra?

Prowadzącymi Teleexpress Extra są ci sami prezenterzy, którzy zapowiadają wiadomości w głównym wydaniu programu informacyjnego. Należą do nich Beata Chmielowska-Olech (jest prowadzącą od momentu rozpoczęcia emisji), a także Rafał Patyra, związany ze studiem TVP od listopada 2016 roku oraz Krzysztof Ziemiec, który dołączył do grona prowadzących w lutym 2019 roku.

Jenak w ciągu tych kilku lat prezenterzy Teleexpressu Extra się zmieniali. Kto kiedyś prowadził ten program informacyjny? W chwili rozpoczęcia jego emisji jednym z gospodarzy był Maciej Orłoś, który pożegnał się ze studiuem TVP w sierpniu 2016 roku. Do grona prezenterów tego formatu informacyjnego należała również Danuta Dobrzyńska, prowadziła Teleexpress Extra od rozpoczęcia jego emisji aż do marca 2016 roku. Byłym prezenterem był także Michał Cholewiński, który zapowiadał informacje w okresie od września 2016 roku do lutego 2019 roku. Przez krótki czas prowadzącymi program były Katarzyna Trzaskalska (od maja do lipca 2016 roku), Agata Biały-Cholewińska (od kwietnia do listopada 2017 roku) i Marta Piasecka (od lipca do października 2016 roku oraz od stycznia do marca 2018 roku).

Teleexpress Extra jest ciekawym uzupełnieniem głównej ramówki, a jeśli komuś zdarzy się przegapić wydanie programu w telewizji, może zobaczyć Teleexpress Extra online na serwisie TVP.Info.

4 thoughts on “Teleexpress Extra — co warto wiedzieć o tym programie informacyjnym?

  1. Ja to w sumie nie wiem po co w gołe powstał ten cały teleexpress extra. Nie znam nikogo kto by to oglądał

  2. Teleexpress Extra jest na antenie od 2014 roku? Byłam przekonana, że dopiero co ten program informacyjny powstał :O szok :O

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach