Studio telwwizyjne

Jakie programy informacyjne są najchętniej oglądane?

Programów telewizyjnych w polskiej telewizji nie brakuje, praktycznie każda stacja je posiada i co więcej, w kilku różnych formatach. Które z nich są najczęściej i najchętniej oglądane przez widzów?

Jakie programy informacyjne dostępne są w Polskiej telewizji?

Wbrew pozorom w Polskiej telewizji programów telewizyjnych nie brakuje i obok tak popularnych i znanych wszystkim Wiadomości czy Faktów, widzowie mogą zapoznać się z Wydarzeniami, Panoramą czy Polsat News. Oczywiście jest tego zdecydowanie więcej. Które z nich cieszyły się największą popularnością wśród widzów? Warto przyjrzeć się im bliżej.

Fakty TVN

Niewątpliwie Fakty święcą triumfy jeżeli chodzi o poziom oglądalności i to jak wiele osób decyduje się właśnie na ten program informacyjny. Jest on nadawany nieprzerwanie od 1997 roku i trwa średnio koło 25 minut. Program ten pomimo licznych kontrowersji i krytyki stara się przekazywać jak najwięcej istotnych informacji z kraju i ze świata. Fakty emitowane są codziennie dokładnie o godzinie 19.00.

Wiadomości TVP

Wiadomości od TVP to jeden ze starszych programów informacyjnych w Polsce, jako że nadawany jest nieprzerwanie od 1989 roku. Podobnie jak Fakty cieszy się dużą popularnością wśród widzów, choć ciężko określić, który z tych dwóch jest chętniej oglądany, jako że wyraźnie jest widoczny otwarty konflikt pomiędzy stacjami. Niewątpliwie jednak te dwa programy stoją na czele, jeżeli chodzi o liczbę widzów, jaką gromadzą przed ekranami. Program może pochwalić się wciąż rosnącą oglądalnością. Wydanie główne puszczane jest o 19.30, a poboczne o 8.00, 12.00 i 15.00.

Teleexpress TVP

Teleexpress to jeden z tych programów, który na stałe zagościł w telewizji i codziennie przyciąga przed ekrany miliony ludzi. Nie jest tak popularny jak wyżej podane przykłady, nadal widać, że ten format podoba się widzom. Do obejrzenia jest zarówno na TVP1, TVP2 jak i na TVP Info. Z pewnością zasługuje na swoje miejsce na podium. Teleexpress można oglądać codziennie o godzinie 17.00.

Wydarzenia Polsatu

Swój program informacyjny ma także trzecie największa stacja telewizyjna w Polsce, czyli Polsat. Mowa oczywiście Wydarzeniach, które jednak nie cieszą się tak wielką popularnością jak podane wyżej przykłady. Mimo to może pochwalić się tym, iż na głównej antenie programu, gromadzi przed ekranami średnio ponad 1 milion widzów, to wcale nie jest takim małym wynikiem. Wydarzenia emitowane są codziennie o 18.50 jako główne wydanie i wydania poboczne o 12.50, 15.50 i 21.50. Czas trwania każdego odcinka to około 35 minut. Emitowany jest od 2004 roku, kiedy to zastąpił inne programy jak Informacje oraz Dziennik.

Panorama TVP

Kolejnym programem telewizji TVP jest także panorama, która, choć doskonale znana widzom, nie przyciąga przed ekrany duże ich ilości. Program ten emitowany jest od 1991 roku i zazwyczaj trwa około 25 minut. Kolejne odsłony można oglądać zarówno na TVP2 jak i na TVP Info. Puszczana jest codziennie o godzinie 18.00 kiedy to można dowiedzieć się skrótu najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

4 thoughts on “Jakie programy informacyjne są najchętniej oglądane?

  1. Od kilkunastu lat nie oglądam telewizji, w ostatnim czasie zdarzyło mi się przez przypadek obejrzeć fragment wiadomości w TVP i upewniłam się tylko w tym, że rezygnacja z tv była najlepszą decyzją. Jak chce się czegoś dowiedzieć, to szukam różnych źródeł w internecie, bo te obozy, które stworzyły się w TV, czyli TVN i TVP to jakiś totalny absurd…

  2. To, co TVP teraz odpiernicza to się w głowie nie mieści… Ludzie najchętniej tą stację oglądają, bo lubią patrzeć na ich wpadki. Co do reszty stacji informacyjnych to już wole oglądać polsat, bo tam przynajmniej sensownie mówią.

  3. Wpadki TVP są najlepsze:D. Nie wiem, czy oni mają świadomość, jaką bekę robią sobie z nich ludzie, którzy je wyłapują:P. Sama nie potrafię oglądać, bo to nie na moje nerwy, wolę poczytać o tym w lżejszej formie w jakimś portalu czy gazecie. To szczucie na ludzi zupełnie mnie przeraża, i w ogóle to, co się odwala teraz w TV i niektórych mediach to jest jakiś koszmar. Ale są też osoby, które patrzą i mówią, że „w Polsce to jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz”:P. Barman płakał, jak słyszał;)

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach