laptop i tablet

Jakie aplikacje warto zainstalować na komputerze, smartfonie, tablecie?

Zastanawiasz się, jakie aplikacje zainstalować na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym? Które mogą ci się przydać? To oczywiście zależy od tego, do czego zamierzasz używać komputera, tabletu bądź smartfona.

Antywirus

Co zainstalować na komputerze, tablecie lub smartfonie? Aplikacje, o które warto wzbogacić swój komputer wymienione są na inwazjapc.pl – to programy pełniące istotne funkcje dla użytkownika. Wśród takich aplikacji ważne miejsce zajmują programy antywirusowe, ponieważ bez względu na to, czy korzystasz z urządzenia stacjonarnego, czy mobilnego, niezbędne jest zadbanie o bezpieczeństwo.

Jedną z aplikacji, które się tym zajmują, jest Avira Free Antivirus. Jest to darmowy program, monitorujący wszystkie uruchamiane, otwierane i zapisywane pliki. Chroni system przed wirusami, trojanami i innego rodzaju złośliwymi programami. Jest on także wyposażony w moduł chroniący bankowość elektroniczną i poufne dane.

Inne popularne antywirusy to między innymi ESET Internet Security i ESET Mobile Security & Antivirus na urządzenia mobilne i McAfee Antywirus.

Przeglądarka

Wśród przeglądarek mobilnych największą popularnością cieszy się Google Chrome. Została zaprojektowana z myślą o Androidzie,  wbudowane ma takie funkcje, jak szybkie linki do ulubionych stron, spersonalizowane artykuły z wiadomościami, wyszukiwarka Google i Tłumacz Google.

Do najszybciej rozwijających się przeglądarek należy też Mozilla Firefox. Wyróżnia się ona szybkością działania. Posiada też tryb incognito, dzięki któremu historia wyszukiwania nie jest zapisywana w pamięci. Daje ci też możliwość pobrania darmowych wtyczek, które pozwolą na rozbudowanie i spersonalizowanie przeglądarki.

Edytor graficzny

A co z projektowaniem i edycją obrazów? Do tego celu można posłużyć się darmowym programem, takim jak GIMP. Można z jego pomocą wykonywać na zdjęciach proste działania, takie jak zmiana rozmiaru i parametrów, kadrowanie, ale umożliwia też tworzenie własnych obrazów. GIMP-a można używać też do dokumentów w formacie PDF. Pozwala zobaczyć podgląd wydruku, tak z marginesami, jak i bez nich.

Smartfony coraz częściej zastępują nam aparaty fotograficzne, dlatego również na takim mobilnym urządzeniu przyda się dobra aplikacja do zdjęć i ich obróbki. Do wyboru masz między innymi Pixlr, PicsArt, Snapseed, Adobe Photoshop Express lub po prostu Zdjęcia Google.

Komunikator

Jedną z ważniejszych aplikacji na smartfon powinien być też komunikator. Najbardziej uniwersalny jest WhatsApp Messenger. Można za jego pomocą nie tylko prowadzić rozmowy telefoniczne, ale też przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy, dokumenty i wiadomości głosowe. Inne komunikatory, z których można skorzystać, to między innymi Facebook Messenger, Google Allo i Telegram.

1 thought on “Jakie aplikacje warto zainstalować na komputerze, smartfonie, tablecie?

  1. Z podstawowych aplikacji, które warto zainstalować na komputerze, muszę jeszcze zaproponować jakiś do obróbki dźwięku i obrazu! Nie są trudne w obsłudze, a dzisiaj mogą przydawać się częściej niż się zdaje!

Zostaw komentarz

Doradzamy w wielu tematach